• ده دلیل برای اینکه شما باید یک بار هم که شده در زندگیتان تنها سفر کنید
ده دلیل برای اینکه شما باید یک بار هم که شده در زندگیتان تنها سفر کنید
1395/01/18 - 15:39:07 // سبک زندگی // 0 نظر // 1375 بازدید

در ابتدا سفر می کنیم تا خودمان را گم و فراموش کنیم . سپس سفر می کنیم تا خودمان را کشف کنیم . ما سفر می کنیم تا چشمان و قلب هایمان را باز کنیم و بیشتر راجع به دنیا یاد بگیریم ... و ما سفر می کنیم تا دوباره تبدیل به جوانی خام شویم ، تا دوباره عاشق شویم و زمان را به آرامی سپری کنیم .

ده دلیل برای اینکه شما باید یک بار هم که شده در زندگیتان تنها سفر کنید

در ابتدا سفر می کنیم تا خودمان را گم و فراموش کنیم . سپس سفر می کنیم تا خودمان را کشف کنیم . ما سفر می کنیم تا چشمان و قلب هایمان را باز کنیم و بیشتر راجع به دنیا یاد بگیریم ... و ما سفر می کنیم تا دوباره تبدیل به جوانی خام شویم ، تا دوباره عاشق شویم و زمان را به آرامی سپری کنیم .

پیکو آیر

" من می خواهم سفر کنم " عبارتی که می توانید آن را در خاطرات خود بیابید ، در لیست کارها ، در دفتر خاطرات ، در سالنامه ، در زیر عکس مدرسه ی خود و یا در سایت های اجتماعی . به هرحال هدف شما از سفر یک سفر برون شهری است ، برای کشف مناطق دور افتاده ی ایران ، تماشای میدان نقش جهان اصفهان ، لذت بردن از حمام آفتاب سواحل شمال کشور ، سفر به کوه های مرتفع و ...

زمانی که ما تصمیم به مسافرت با خانواده و دوستان خود می گیریم ، بسیاری از لذت ها و منافع یک سفر به تنهایی را از دست می دهیم .

در واقع تنها سفر کردن متشکل از مواردی برای رشد شخصیت و قوای شماست که در ادامه آن ها را می خوانید :

1- شما از زمان با خود بودن لذت می برید .

بسیاری از مواقع زندگی ما گیج کننده شده و احساس بی قراری می کنیم . بین کار یا مدرسه ، خانواده یا دوستان ، فعالیت های فوق برنامه و یا سایر موارد عمده . در این حالت ما به نقطه ای می رسیم که می خواهیم ذره ای سکوت و آرامش داشته باشیم . در اینجا چندین نفع فیزیکی و روانی در هنگام گذران وقت با خودمان خواهیم داشت . این سفر به شما کمک می کند تا مغز خود را بازسازی کنید ، تمرکز خود را بیشتر کنید و در نهایت عمیق تر فکر کنید . که اینگونه می توانید در میان مشکلات خود کار کنید و ندای درون خود را بشنوید . بعضی مواقع 10 دقیقه دوش گرفتن در حمام برای این اتفاقات کافی نیست . یک سفر با خودتان می تواند تمرکز شما را روی خودتان بیشتر کند چیزهایی که می خواهید ، احتیاجاتتان ، احساساتتان و به شما کمک می کند تا ذهن خود را آزاد کنید و چشم اندازهای جدید وارد آن کنید .

2- به برنامه ی سفرتان احاطه و کنترل خواهید داشت

شاید مسافرت با خانواده و دوستان جالب باشد ، اما بنظر می رسد که شما همیشه درگیر کارها و فعالیت هایی در سفر خواهید شد که علاقه ای به انجام آن ها ندارید . هنگامی که شما گروهی سفر می کنید هر کسی در مورد برنامه ی سفر نظری می دهد . چه زمانی بیدار شوید ، چه زمانی غذا بخورید ، از چه مکان هایی دیدن کنید ، برای چه فعالیت هایی هزینه پرداخت کنید و ... شاید بخش قابل توجهی از سفر شما صرف این می شود که چه کارهایی انجام دهید و چه تصمیماتی بگیرید که همه راضی بوده و موجب ناراحتی کسی نشود . اما زمانی که برنامه ی سفر در اختیار خودتان باشد شما می توانید تصمیم بگیرید که کجاها رفته ، چه غذایی بخورید و یا چه کارهایی انجام دهید . شما می توانید برای خودتان تصمیم گیرنده باشید .

3- شما باید با مردم جدیدی ملاقات کنید

شاید بهترین بخش از هر سفری ملاقات با نفرات جدید باشد . مسافرت به جایی جدید که هیچ کس برای شما آشنا نیست ، مخصوصا اگر به کشور دیگری سفر کنید می تواند بسیار وحشتناک باشد . اما جدای از این ترس شما می توانید به این فکر کنید که با نفرات جدیدی آشنا شده اید . در هر لحظه ای از سفر خود که سپری می کنید ، مانند رفتن به رستوران ، کافی شاپ ، ایستادن در صف قطار و ... شما با نفرات و مردمان جدیدی احاطه شده اید که از نقاطی متفاوت و با داستان هایی متفاوت هستند که برای شما تعریف می کنند . شما می توانید با این آدم های جذاب آشنا شوید و حتی آن ها می توانند شما را برای رفتن به نقطه ی بعدی سفر راهنمایی کنند .

4- تجربه ی شما بسیار بیشتر می شود

سفر یک موقعیت مناسب برای کسب تجربه ، بدون در نظر گرفتن زمان و مکان محسوب می شود . بعضی مواقع اینکه شما تنها شخص در بین فامیل و دوستان خود باشید که تنها سفر کرده اید و تجربیات متفاوتی از دیدن نقاطی جدید ، و یا مزه های لذیذ جدید داشته باشید ، خود موجب این می شود که شما کمی بیشتر از آن ها لذت برده باشید . اگر شما بدانید که بعد از بازگشت از سفر خود داستان های فراموش نشدنی ای برای تعریف کردن دارید ، خود می تواند به زندگی شما معنایی تازه ببخشد .

5- اعتماد به نفس شما افزایش پیدا می کند

ممکن است در بین مردم آدمی احمق بنظر برسید که می خواهید بتنهایی سفر کنید و یا خانواده و دوستان نگران شما باشند که شما نمی توانید در طول سفر از خود مراقبت کنید و همین مسئله موجب تمسخر آن ها شود ، اما شما می توانید اینکار را انجام دهید . شما واقعن می توانید . اثبات کردن خود به دیگران را فراموش کنید . اما شما با تنها سفر کردن در واقع شجاعت و توانایی های خود را به خودتان ثابت خواهید کرد . و چه چیزی بهتر از اینکه شما اعتماد به نفس خود را با اینکار افزایش می دهید .

6- اینکار شما را مستقل تر بار می آورد

صحبت کردن در مورد اعتماد بنفس یکی دیگر از نتایج سفر بتنهاییست که باعث می شود استقلال بیشتری در زندگی داشته باشید . ما معمولا در زندگی روزمره ی خود احساس راحتی بیشتری می کنیم . ما یک جاده ی بخصوص را هر روز طی می کنیم و به فروشگاه همیشگی سر میزنیم . در رستوران خاص خود غذا می خوریم و همان مردمان همیشگی را می بینیم . و اینکه بصورت روتین زندگی کنیم بسیار ساده است . دیدن خودتان در خارج از این چارچوب می تواند ترسناک باشد . سفرکردن با خود می تواند باعث شود تا مسیریابی خود را انجام دهید ، راهنمای سفر خود باشید ، و مشکلات را خودتان حل کنید . احساس مستقل بودن ، متفاوت از هر نوع احساس دیگریست . دیگر شما احساس نمی کنید که به شخص دیگری برای حل کردن مشکلات خود نیاز دارید و می دانید که خود از پس کارها بر می آیید .

7- شما مسافر بهتری خواهید شد

نقشه های ، مسیریابی ، قطار و هواپیما . شما می توانید با مسافرت کردن به تنهایی تمام این موارد را بررسی کنید و در آنها بهترین شوید . شما می دانید که چه زمانی قطار می رسد و یا قبل از پرواز هواپیما چه کارهایی باید انجام داد و ... شما یک حرفه ای در سفر خواهید شد که استرس سفر در این حالت بسیار کمتر خواهد شد .

8- شما می توانید خود را در رده ی اول قرار دهید

هنگامی که تنها هستید می توانید روی برنامه ی سفر کنترل داشته باشید . این سفر برای شماست . شما لازم نیست نگران این باشید که فعالیتی که دوست دارید را بخاطر نظر جمع تغییر دهید . یا به رستوران دریایی ای که واقعن از آن متنفرید بروید ، فقط به خاطر اینکه دوست شما علاقه ی زیادی به آن دارد . شما می توانید سفر خود را بطور کامل و 100 درصد کنترل کنید . اگر شما هوس یک غذای تایلندی کردید ، اما ناگهان در بین راه آنقدر گرسنه شدید که دلتان یک همبرگر بزرگ می خواست ، می توانید براحتی تغییر مسیر داده و به آنچه که می خواهید برسید . در هر کاری که بخواهید اولویت اول با شماست .

9- شما می توانید آزادی و رها بودن را تجربه کنید

در این سفر شما اعتماد بنفس بالا و استقلال را تجربه کرده اید . اما آزادی و رها بودن چطور؟ شما می توانید فکر کنید که سفر بتنهایی شاید کمی احمقانه بنظر برسد . اما بهرحال این یک شانس برای شماست تا رها بودن را تجربه کنید و کارهایی انجام دهید که شاید در حالت معمول نمی توانید آن ها را انجام دهید و محدودیت دارید . می توانید به جایی بروید که همیشه آرزویش را داشتید . یا پاهای خود را از ماشین و قطار بیرون ببرید تا احساس آزادی را بیشتر حس کنید !

10- شما پاسخ یک سوال مهم را می یابید !

( ما سفر می کنیم تا خود را گم کنیم ، و دوباره سفر می کنیم تا خود را پیدا کنیم )

محمد جعفری فوتمی
معرفی نویسنده : محمد جعفری فوتمی

در کنار شما هستیم ، تا در اوقات فراغت خود بدور از استرس ها و مشکلات و خستگی ناشی از کار ، به آرامش برسید و لحظاتی شاد را بگذرانید و همچنین با نکاتی ساده مهارت های زندگی خود را بالا ببرید

امتیاز به مطلب
           
نظرات کاربران
ارسال نظر