• تمرین قدرت اراده
تمرین قدرت اراده
1395/01/16 - 23:31:09 // نقد عکس و روانشناسی // 0 نظر // 1287 بازدید

روش آنها این گونه است: با کم شروع کن، سپس پیشرفت کن، پیروزی های کوچک قدرت اراده در طول روز، هفته یا ماه می تواند در پایان نتایج بزرگی را به همراه بیاورد.

روی بامایستر و جان تیرنی در کتاب خود به نام " قدرت اراده: بدست آوردن مجدد بزرگترین قدرت انسان (Willpower: Rediscovering the Greatest Human Strength ) این ایده را مطرح می کنند که قدرت اراده مانند عضله ای است که باید قوی شود.

روش آنها این گونه است: با کم شروع کن، سپس پیشرفت کن، پیروزی های کوچک قدرت اراده در طول روز، هفته یا ماه می تواند در پایان نتایج بزرگی را به همراه بیاورد.

به عنوان مثال، بامایستر و تیرنی به دیوید بلین هنرمند مشهور استناد می کنند. وقتی او روی شاهکارهای خود که در انظار عمومی انجام میداد کار می کرد مانند گذراندن 64 ساعت درون یک مکعب یخ عظیم کارش را با گام های کوچکی در افزایش قدرت اراده پیش می برد، مانند مصرف نکردن الکل، بلین می گوید: ذهن خود را به اهداف کوچک متمرکز کن و بدستشان بیاور، این کار کمک می کند به اهداف بزرگی دست پیدا کنی که قبلا نمی توانستی(یک پازل بزرگ را با تکه های کوچک می توان ساخت!). این کار فقط تمرین روی چیزهای خاص نیست.

اگر هدفتان رژیم گرفتن و وزن کم کردن است، می توانید قدرت اراده خود را با چیزهایی که ربطی به برنامه غذایی ندارد هم بالا ببرید، مانند هر شب تمیز کردن خانه، و یا هر روز پیاده روی کردن.

محمد جعفری فوتمی
معرفی نویسنده : محمد جعفری فوتمی

در کنار شما هستیم ، تا در اوقات فراغت خود بدور از استرس ها و مشکلات و خستگی ناشی از کار ، به آرامش برسید و لحظاتی شاد را بگذرانید و همچنین با نکاتی ساده مهارت های زندگی خود را بالا ببرید

امتیاز به مطلب
           
نظرات کاربران
ارسال نظر